16 december 2015

Raadsflits PvdA december 2015

Queen, 18 jaar, Burundi. Ex-vluchteling. Inwoner Leidschendam-Voorburg

De opvang van vluchtelingen. Het centrale onderwerp van deze Raad. Veel zorgen vanuit onze inwoners, onzekerheden vooral. Maar ook grote druk om als gemeente een bijdrage te leveren aan het vluchtelingenprobleem in ons land. Vluchten doe je niet voor je lol. En onze gemeente heeft goede ervaring met vluchtelingen. Neem Queen. Gevlucht met haar familie uit Burundi, 2 jaar oud en in 1997 in Leidschendam een nieuwe toekomst gevonden.

Vluchteling ben je – als het goed is – maar tijdelijk. Met goede begeleiding en voorzieningen kunnen we vluchtelingen goed huisvesten in onze gemeente. Daarom is de PvdA blij met het positieve besluit van de Raad om max  400 mensen in onze gemeente op te vangen. En daarnaast gaan we versneld huurwoningen bouwen om statushouders, starters en studenten een kans te geven op onze woningmarkt. Natuurlijk vraagt de opvang van vluchtelingen veel begeleiding, monitoring en communicatie naar inwoners. We begrijpen die zorgen van onze  inwoners. En we zullen er alles aan doen om die weg te nemen. Of liever nog: te voorkomen. Maar we willen wel mensen op de vlucht een nieuwe toekomst bieden. In onze gemeente. De PvdA is blij met dit besluit.